مقالات

طراحی آشپزخانه

آیا در حال برنامه ریزی برای یک آشپزخانه جدید هستید؟

آیا می خواهید آشپزخانه تان را طراحی کنید و نمی دانید از کجا شروع کنید؟ برای طراحی آشپزخانه فقط کافیست که دقیقا بدانید چه طرح و ایده ای مدنظرتان است. از چیدمان و طرح های آشپزخانه تا محل قرارگیری لوازم آشپزخانه را بررسی کنید. قبل از هر چیز باید نیازها و اولویت های خود را شناسایی کنید. در ادامه یک چک لیست کاربردی آماده کرده ایم که بتوانید راحت تر تصمیم گیری کنید.

 

1.    ایده سازی

 

ظاهر آشپزخانه را شامل رنگ، طراحی کابینت ها، جنس میزها و کاشی را بررسی کنید. به رنگ و طراحی کابینت ها فکر کنید، و اینکه دوست دارید از چه جنسی برای ساخت کابینت ها استفاده کنید. آیا جنس چوب، سنگ یا بتن یا کامپوزیت مد نظرتان است؟ بهتر است به جز زیبایی، دوام و ماندگاری کابینت ها را در نظر بگیرید.  ایده آل های خود را روی کاغذ بکشید تا دقیقا بدانید چه طرحی بیشتر را دوست دارید. بهترین کار این است که طرح های مختلف مجلات دکوراسیون را بررسی کنید تا بتوانید دقیق تر و بهتر تصمیم گیری کنید.

2.    نیاز ها و اولویت ها

در مرحله دوم بهتر است روی اولویت ها و نیازتان تمرکز کنید. در این حالت گزینه های ذهن تان محدود می شود و راحت تر می توانید تصمیم گیری کنید. و دقیقا بر روی نیازها و اولویت ها تمرکز می کنید.

 

3.    اندازه گیری استاندارد برای آشپزخانه

پلان اندازه گیری آشپزخانه تان را طرح ریزی کنید. مهم ترین ابعاد پلان کف شامل طول، عرض، ارتفاع دیوار، موقعیت و ابعاد درب  و پنجره، اندازه گیری کابینت آشپزخانه، اندازه گیری جزیره، محل مناسب نصب هود، محل خروجی ها را بررسی کنید. می توانید پلان آشپزخانه را با نرم افزارهای طراحی طراحی کنید.

4. طراحی ساختاری آشپزخانه

فواصل استاندارد بین گاز، یخچال، سینک ظرفشویی و پنجره را در نظر بگیرید. به این فکر کنید که چه مدل طراحی آشپزخانه را بیشتر ترجیح می دهید.  انواع طراحی آشپزخانه شامل جزیره ای ، ال شکل L ، آشپزخانه گالی، آشپزخانه تک دیواره یا خطی است. درباره این طراحی ها بیشتر مطالعه کنید.

 

آشپزخانه جزیره ای: آشپزخانه جزیره ای فضای کافی برای استراحت و آشپزی دارد. اما نکته منفی این مدل، باز بودن زیاد آن است. به خصوص وقتی مهمان دارید، باز بودن آن به میزبان حس خوبی نمی دهد.

آشپزخانه ال شکل L:  طراحی ال شکل نسبت به مدل های دیگر محبوب تر است. در این مدل، دسترسی به وسایل آشپزخانه حین آشپزی راحت است. اما فاصله بین بخش های مختلف آشپزخانه مشکل ساز است.

آشپزخانه گالی: طراحی آشپزخانه گالی به صورت یک راهرو است که بین دو دیوار موازی یا دو کابینت قرار گرفته است. اما به سختی می توانید دستگاه های بزرگ را در آشپزخانه جا دهید.

آشپزخانه تک دیواره یا خطی: طراحی تک دیواره طراحی جمع و جوری دارد و لوازم پخت و پز در فاصله چند فوتی کنار یکدیگر قرار می گیرد.

 5. قفسه و فضای ذخیره اقلام آشپزخانه

فضای کافی برای ذخیره لوازم آشپزخانه بسیار مهم است. وقتی به قفسه و ظرفیت آن فکر می کنید باید نکاتی مثل دسترسی راحت و سریع به وسایل کوچک و بزرگ مثل تابه و قابلمه و لوازم پخت و پز را در نظر بگیرید. از طرفی باید به فضای کافی برای پیشخوان، کابینت ها و کشوها را فکر کنید. همچنین نکته مهم دیگر اینکه اگر آشپزخانه تان پنجره دارد ، دقت کنید که طوری کابینت ها قرار بگیرد که  کابینت های بالایی مانع تابیدن نور خورشید نشوند. اگر می خواهید از فضای ذخیره بیشتری داشته باشید، به فضاهای مرده توجه کنید.

6. جانمایی لوازم آشپزخانه

جانمایی لوازم آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های چیدمان آشپزخانه است. بهترین چیدمان، فضای کافی برای دسترسی به قسمت های دیگر را ایجاد می کند مثلا اگر مدل آشپزخانه شما تک دیواری است، اضافه کردن یک سینک اضافی، فضای بیشتری را آزاد می کند.

آشپزخانه هوشمند بوش با Home Connect

لوازم خانگی هوشمند بوش بسیاری از مشکلات را حل می کند.  فقط کافیست به وسیله یک وای فای به برنامه Home Connect متصل شوید تا لوازم خانه تان  را مدیریت کنید . حتی زمانی که در خانه حضور ندارید، به راحتی دستگاه ها را کنترل کنید.

چرا لوازم خانگی بوش بهترین انتخاب است؟

لوازم خانگی بوش طوری طراحی شده اند که در هر مدل آشپزخانه ای قرار می گیرند. طراحی و عملکرد دو ویژگی متمایز لوازم خانگی بوش است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *