مقالات

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بوش سری 8

راهنمای-استفاده-از-ماشین-ظرفشویی-بوش-سری-8

سری 8 کامل ترین و بهترین سری ماشین ظرفشویی بوش است زیرا بیشترین امکانات و تکنولوژی ها را دارد. ماشین ظرفشویی های سری 8 بوش به تکنولوژی Aqua Stop مجهز است و با وجود قفسه سوم قابلیت جابه جایی همه ظروف به راحتی امکان پذیر است. به طور کلی سری 8 بی صداترین مدل ماشین ظرفشویی های بوش را دارد و سیستم خشک کردن کاملی را دارد. اگر یک ماشین ظرفشویی سری 8 دارید و نمی دانید چگونه با آن کار کنید. در ادامه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بوش سری 8 را به شما آموزش می دهیم.

طرز راه اندازی ماشین ظرفشویی سری 8

دستگاه را به وسیله پایه های قابل تنظیم تراز کنید و مطمئن شوید که در جای مطمئنی قرار گرفته است. به خصوص در مورد مدل های ماشین ظرفشویی توکار باید به جایی سفت پیچ کنید یا در زیر یک تخته یکپارچه متصل به کابینت های کناری قرار دهید تا از واژگون شدن دستگاه جلوگیری کنید.

مراحل کلی نصب

 1. اطمینان از محل استقرار دستگاه
 2. اتصال به فاضلاب
 3. اتصال به شیر آب
 4. اتصال به برق

دکمه های روی پنل ماشین ظرفشویی بوش

دکمه-های-روی-پنل-ماشین-ظرفشویی-بوش-min

دکمه-های-روی-پنل-ماشین-ظرفشویی-بوش-min

 1. دکمه on/off power
 2. دکمه های برنامه های مختلف
 3. دکمه اطلاعات: نمایش اطلاعات اضافی برنامه
 4. Display یا نمایشگر ماشین ظرفشویی
 5. Start دکمه شروع یا اتمام پروسه ماشین ظرفشویی
 6. Timer setting برای تنظیمات زمان به کار می رود.
 7. Additional Functions دکمه کارهای اضافی

بخش های داخلی ماشین ظرفشویی بوش

 1. سبد قاشق و چنگال
 2. مخزن ذخیره نمک
 3. فیلتر
 4. ظرف قرص شوینده
 5. سبد فوقانی ظروف
 6. مخزن ذخیره مایع جلادهنده
 7. برچسب مشخصات دستگاه
 8. سبد پایینی برای ظروف

تنظیم آب گرم در ماشین ظرفشویی بوش

تنظیم-آب-گرم-در-ماشین-ظرفشویی-بوش

تنظیم-آب-گرم-در-ماشین-ظرفشویی-بوش

در بعضی مدل امکان اتصال به آب گرم و سرد وجود دارد. برای اتصال به آب  گرم می توانید با حرارت حداکثر 60 درجه سانتی گراد وصل کنید. اتصال به آب گرم در صورتی توصیه می شود که امکان تامین آب گرم (پمپ تقویت گردش آب) را داشته باشید. در این حالت بهتر است حرارت ورودی به آب ماشین را حداقل روی 40 درجه و حداکثر 60 درجه تنظیم کنید. برای تنظیم آب گرم به صورت زیر عمل کنید.

 1. در ماشین ظرفشویی را باز کنید
 2. دکمه روشن/خاموش را روشن کنید.
 3. دکمه انتخاب برنامه A را فشار دهید و تا چند ثانیه نگه دارید.
 4. سپس دکمه استارت را همزمان فشار دهید تا علامت H:00 روی صفحه نمایشگر ظاهر شود.
 5. حالا هر دو دکمه را رها کنید.
 6. چراغ دکمه A چشمک می زند و علامت H:04 روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود.
 7. حالا دکمه برنامه C را فشار دهید.
 8. با فشار دادن این دکمه، درجه گرمی آب گرم یک درجه بیشتر می شود.

برنامه های عملکرد اضافی ماشین ظرفشویی بوش سری 8

برنامه های عملکرد اضافی ماشین ظرفشویی سری 8 بوش شامل برنامه های زیر است.

 1. سیستم صرفه جویی در زمان یا Vario Speed

این سیستم مدت زمان شستشو را تنظیم می کند و بین 20 تا 50 درصد مدت زمان شستشو را کاهش می دهد.

 1. منطقه شستشوی شدید

از این قابلیت برای تمیز کردن ظروف خیلی کثیف مثل قابلمه ها و ماهی تابه استفاده می شود. در این حالت ظروف خیلی کثیف در سبد پایینی قرار می گیرند و ظروف دیگر در سبد بالایی چیده می شوند. اما فشار آب در سبد پایینی خیلی بیشتر است.

 1. قابلیت شستشوی نیمه پر

این قابلیت برای زمانی کاربرد دارد که ماشین ظرفشویی نیمه پر است و ظرف های کمی دارد. در این حالت می توانید از قابلیت نیمه پر استفاده کنید. به وسیله این سیستم از مصرف آب، برق و زمان صرفه جویی می کنید. زیرا مواد شوینده کمتری برای شستشوی ظروف مصرف می شود.

 1. سنسور AquaSensor

سیستم سنجش آب بسته به نوع مدل متفاوت است.  وظیفه این سیستم سنجش اندازه آب مورد نیاز متناسب با میزان کثیفی ظروف است. وقتی این سنسسور فعال شد. میزان آب مصرفی را بین 3 تا 6 لیتر کاهش می دهد. در صورتی که آب آلوده باشد، آب آلوده تخلیه شده آب تازه وارد دستگاه می شود.

 مواد شوینده ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی برای شستشوی کامل ظروف به یک پودر، قرص شوینده یا مایع نیاز دارد. اما هرگز از ماشین ظرفشویی های دیگری استفاده نکنید. میزان پودر یا ماده شوینده بستگی به کثیفی ظرف ها دارد. به طور کلی قرص های شوینده، پاک کنندگی مشخصی دارند که برای هر نوع کثیفی موثر است.

روش ریختن قرص یا شوینده در ماشین ظرفشویی بوش

روش-ریختن-قرص-یا-شوینده-در-ماشین-ظرفشویی-بوش

روش-ریختن-قرص-یا-شوینده-در-ماشین-ظرفشویی-بوش

محفظه مواد شوینده روی در ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. برای اینکه مخزن را باز کنید زبانه دریچه را فشار دهید تا باز شود. حالا می توانید ماده شوینده را به داخل محفظه بریزید. قبل از ریختن به دو چیز دقت کنید . اول اینکه محفظه مرطوب نباشد. دوم قرص ها را به صورت عمودی داخل آن قرار دهید.

راهنمای استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی بوش

مخزن نمک حتما باید قبل از شروع کار ماشین ظرفشویی پر شود. زیرا اگر ذرات نمک از مخزن ریزش داشته باشند، با روشن شدن ماشین ظرفشویی شسته می شوند و  داخل دستگاه نفوذ نمی کنند و به ماشین ظرفشویی آسیبی وارد نمی کنند. برای اینکه نمک را داخل مخزن بریزید، مسیر زیر را دنبال کنید.

 1. درپوش مخزن نمک را بپیچید تا باز شود.
 2. برای اولین باید مخزن نمک را با آب پر کنید.
 3. داخل مخزن نمک مخصوص بریزید.

نکته: هر گاه نشانگر اتمام نمک روشن شد باید مجددا نمک بریزید. نماد نمک ماشین ظرفشویی “S” است. در صورتی که این نماد را مشاهده کردید باید مخزن را از نمک پر کنید.

طریقه استفاده از مایع جلادهنده

طریقه-استفاده-از-مایع-جلادهنده

طریقه-استفاده-از-مایع-جلادهنده

نشانگر مایع جلادهنده، نماد ستاره ای شکلی است که روی پنل کنترل دستگاه در زیر علامت نمک قرار دارد. وقتی این نشانگر روشن شد باید مخزن را ازمایع جلادهنده پر کنید. مایع را تا حداکثر علامت تعیین شده به داخل مخزن بریزید. در آخر در مخزن را طوری ببندید که صدای چفت شدن آن را بشنوید. مایع جلادهنده ظرف ها و لیوان ها را شفاف و براق تمیز می کند. قبل از خرید مایع جلادهنده دقت کنید که حتما مایع جلادهنده خانگی را استفاده کنید.

طرز چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی بوش سری 8

طرز-چیدمان-ظروف-در-ماشین-ظرفشویی-بوش-سری8

 1. ابتدا تمام باقی مانده های غذا را خالی کنید.
 2. تمام ظروف با دهانه های رو به پایین بچینید.
 3. قسمت های منحنی یا فرورفتگی زاویه دار طوری قرار بگیرند که آب به راحتی از آن عبور کند.
 4. ظروف بسیار کوچک را در ماشین ظرفشویی نگذارید زیرا ممکن است از سبدها بیفتد.
 5. سبد بالایی فنجان ها و لیوان ها قرار می گیرند.
 6. سبد پایینی بشقاب ها قرار می گیرند.
 7. سبد کارد و چنگال باید با نوک رو به پایین باشد.
 8. سبد بالایی محل قرارگیری ظروف کوچک است.
 9. میخ های تاشو را تا کنید تا چیدمان قابلمه، کاسه و لیوان راحت تر چیده می شود.

در ادامه به بخش های مختلف چیدمان ماشین ظرفشویی بوش اشاره خواهیم کرد.

میله های تاشونده

در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی بوش، میله های تاشو به راحتی خم می شوند تا فضای بیشتری برای چیدن قابلمه ها، لیوان ها و کاسه ها باز شود.

نگهدارنده قطعات کوچک در قفسه بالایی

نگهدارنده قطعات کوچک یک قابلیت فوق العاده برای ظروف کوچک است که در برخی مدل ها وجود دارد. به این وسیله می توانید اشیای کوچک و پلاستیکی، فنجان و درپوش ها را به راحتی داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. این نگهدارنده ها محکم هستند و ایمنی ظرف ها را ضمانت می کنند.

تنظیم ارتفاع سبد

ارتفاع سبدها به راحتی قابل تغییر است. سبد بالایی در سه درجه تنظیم می شود. این ویژگی فضای بیشتری را برای چیدن ظروف و لیوان ها ایجاد می کند.

فیلتر در ماشین ظرفشویی بوش

فیلتر ها در ماشین ظرفشویی وظیفه  مهمی دارند. آن ها  از ورود بقایای غذا به داخل پمپ جلوگیری می کنند. برای اینکه بقایای غذا فیلترها را مسدود نکنند باید بعد از هر بار شسستشو، فیلترها را کنترل و در صورت نیاز رسوبات را تمیز کنید. سیلندر فیلتر را بپیچید تا باز شود، سپس فیلتر داخل آن را بیرون آورید. فیلتر را در جهت معکوس نصب کنید. پس از بستن دقت کنید که علامت های فلش مقابل هم قرار بگیرند.

فعال کردن قفل کودک در ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی سری 8 بوش یک گزینه ای برای کنترل کودکان دارد. این گزینه روی پنل جلویی ماشین ظرفشویی قرار گرفته است که علامتی شکل کلید دارد. بعد از فعال شدن قفل کودک، درب ماشین ظرفشویی باز نمی شود و برای اینکه به سیستم اولیه بازگردید باید حالت قفل کودک را غیرفعال کنید. برای فعال قفل کودک، نشان کلید را برای مدت 4 ثانیه نگه دارید تا صدای بوش را بشنوید یا علامت CL روی نمایشگر نمایش داده شود. این گزینه به صورت دستی می توانید فعال کنید فقط کافیست گیره قفل کودک را که در بالای درب دستگاه قرار دارد، به سمت خود بکشید. حالا درب را ببندید. قفل کودک فعال شد.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *